Baterie

Baterie nebo-li akumulátory jsou používány pro uskladnění vyprodukované energie z fotovoltaických panelů. Největší množství energie je vyrobeno v době, kdy v domácnosti či jiném objektu dochází k nižší spotřebě elektřiny, tedy přes den během slunečného počasí. Díky fotovoltaickým bateriím dochází k uložení solární energie, která se následně využije během večera a noci, nebo v době nepříznivého počasí, kdy se naopak zvyšuje odběr elektřiny. Akumulátory jsou tedy velmi důležitou součástí každého fotovoltaického systému, díky nimž bude skutečně efektivní.

13 položek

Baterie

Jak vybrat baterie pro fotovoltaiku?

Při výběru akumulátoru se zaměřte především na jeho kapacitu, napětí a počet spínacích cyklů, od nichž se odvíjí životnost. Zjistěte si také, zda-li se dají jednotlivé baterie na sebe stohovat, čímž můžete ušetřit spoustu místa. Někteří výrobci poté nabízejí stohované baterie v sestavách (například Sestava baterií FORCE-H2 PYLONTECH).

Typy fotovoltaických baterií

Akumulátory primárně dělíme na olověné a lithium-iontové.

  • Olověné akumulátory - v dnešní době se nachází na ústupu. Mají sice nižší pořizovací náklady, avšak jejich provoz je oproti lithium-iontovým bateriím dražší a náročnější na údržbu. Jejich životnost se pohybuje okolo 600 spínacích cyklů. 
  • Lithium-iontové akumulátory - běžně známé pod zkratkou Li-Ion baterie. V porovnání s olověnými akumulátory nabízejí vyšší kapacitu a až desetkrát delší životnost (okolo 6 000 spínacích cyklů). Zároveň jsou lehčí a zaberou méně prostoru.

V sortimentu baterií pro fotovoltaiku nabízíme vedle samotných baterií také BMS pro baterie, základnu pro baterie, sestavy baterií či přenosné napájecí základny. Mimo to si na našem e-shopu můžete objednat veškeré komponenty, jež jsou zapotřebí pro sestavení fotovoltaické elektrárny. Podívejte se také na nabídku fotovoltaických panelů, měničů, elektro materiálu, konstrukčních prvků a dalšího příslušenství.