Baterie

Baterie nebo-li akumulátory jsou používány pro uskladnění vyprodukované energie z fotovoltaických panelů. Největší množství energie je vyrobeno v době, kdy v domácnosti či jiném objektu dochází k nižší spotřebě elektřiny, tedy přes den během slunečného počasí. Díky fotovoltaickým bateriím dochází k uložení solární energie, která se následně využije během večera a noci, nebo v době nepříznivého počasí, kdy se naopak zvyšuje odběr elektřiny. Akumulátory jsou tedy velmi důležitou součástí každého fotovoltaického systému, díky nimž bude skutečně efektivní.

0 položek

Baterie

Jak vybrat baterie pro fotovoltaiku?

Při výběru akumulátoru se zaměřte především na jeho kapacitu, napětí a počet spínacích cyklů, od nichž se odvíjí životnost. Zjistěte si také, zda-li se dají jednotlivé baterie na sebe stohovat, čímž můžete ušetřit spoustu místa. Někteří výrobci poté nabízejí stohované baterie v sestavách (například Sestava baterií FORCE-H2 PYLONTECH).

Typy fotovoltaických baterií

Akumulátory primárně dělíme na olověné a lithium-iontové.

  • Olověné akumulátory - v dnešní době se nachází na ústupu. Mají sice nižší pořizovací náklady, avšak jejich provoz je oproti lithium-iontovým bateriím dražší a náročnější na údržbu. Jejich životnost se pohybuje okolo 600 spínacích cyklů. 
  • Lithium-iontové akumulátory - běžně známé pod zkratkou Li-Ion baterie. V porovnání s olověnými akumulátory nabízejí vyšší kapacitu a až desetkrát delší životnost (okolo 6 000 spínacích cyklů). Zároveň jsou lehčí a zaberou méně prostoru.

V sortimentu baterií pro fotovoltaiku nabízíme vedle samotných baterií také BMS pro baterie, základnu pro baterie, sestavy baterií či přenosné napájecí základny. Mimo to si na našem e-shopu můžete objednat veškeré komponenty, jež jsou zapotřebí pro sestavení fotovoltaické elektrárny. Podívejte se také na nabídku fotovoltaických panelů, měničů, elektro materiálu, konstrukčních prvků a dalšího příslušenství.